gabbeh
26 اسفند 1401 - 15:34

اجرای طرح مهرواره محله همدل از ماه مبارک رمضان در مازندران

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: طرح مهرواره محله همدل در امتداد نشر خوبی‌ها از ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، حجت‌الاسلام مهدی شریف‌تبار مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در نشست طلایه‌داران تبلیغ شهرستان قائمشهر که با حضور آیت الله معلمی نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: آنچه که امروز مهم و ضروری است، تلاش دلسوزان و مجاهدان عرصه جهاد تبیین به ویژه روحانیون و مبلغان در این معناست که حرف خدا روی زمین نماند بنابراین مبلغان، هیات امنا ، ارکان مساجد و فعالان فرهنگی نقش موثر و بسزایی در ترویج معارف الهی و اهل بیت (ع) دارند.

وی افزود: توجه مستمر بر زمان آگاهی، تاثیر مستقیم بر رویکردهای ترویجی و تبلیغی در ماه مبارک رمضان و محتوای تبلیغی مورد استفاده در این ماه با برکت دارد که نیازمند شناخت از موضوعات روز و دانش حوزه تبلیغی دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران ادامه داد : ضرورت جهاد تبیین در حال حاضر که دشمن به دنبال وارونه جلوه دادن حقایق و ایجاد یاس در این شرایط سخت معیشتی مردم است، بیش از گذشته باید مورد توجه قرار گیرد.

شریف‌تبار به موضوع حجاب و عفاف در جامعه اشاره و تصریح کرد : در موضوع کشف حجاب و حوادث اخیر خط محتوایی که می‌شود به کمک همه بانوان و مومنین و دختران پیگیری کرد این مساله است که همگان مطالبه گر شوند، که اینگونه برخورد ها و رفتار های برخی شهروندان امنیت روانی و عاطفی را از بین می برد و برخلاف اصول و سیاست‌های تحکیم بنیان خانواده است.

شریف‌تبار تاکید کرد : باید با همه بانوان اختیار کننده این نوع پوشش گفت و گو کرد و در یک فضای به دور از حساسیت و لجاجت در قالب مشارکت مدنی به همه شهروندان این نکته را گوش زد کرد این رفتارهای خلاف قانون و شرع چه آثاری برخانواده و جامعه می گذارد. در این عرصه بانوان در تبیین عمومی نقش آفرین ویژه باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران به طرح مهرواره محله همدل در مازندران و در ماه مبارک رمضان هم اشاره کرد و خاطرنشان ساخت : موضوع مهم دیگر، مساله تقویت پیوندهای اجتماعی است؛ آنچه که امروز تاکید ویژه مقام معظم رهبری است به میدان آمدن مردم در حل مسائل و مشکلات از مقیاس محله تا عرصه‌های بزرگتر تمدن‌سازی اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه مردم پای کار بیایند لذا در این راستا امر مهرواره محله همدل را از ماه مبارک رمضان پیگیری می‌کنیم و در واقع امروز امر مهم آن است که منابر و محافل راوی این همه همدلی و مواسات و خوبی‌ها باشند.

وی در ادامه سخنان خود به فعالیت‌های ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: در حوزه فعالیت های قرآنی در ماه مبارک رمضان برنامه های مختلفیاعم از آموزش، تبلیغی و ترویجی، کرسی‌های محافل ، جلسات تفسیر و تدبر به ویژه جلسات تفسیر خانگی در دستور کار قرار دارد.

پایان پیام/غ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1097715